Cezaevindeki FETÖ'cülerden haber var!

FETÖ'ye karşı verdiği mücadele ile tanınan gazeteci Nedim Şener, cezaevindeki FETÖ'cülerle ilgili çok ilginç bilgiler paylaştı bugün Posta Gazetesi'ndeki köşesinden. 3 ay FETÖ'cülerle aynı koğuşu paylaşan kurmay yarbay, Şener'e gönderdiği notta aynen şu ifadeyi kullanıyor: "Resmen 'içeride' şeriat ilan etmiş gibiler. Bir tek sarığı cüppesi eksik kurmay albaylar gördüm. Çekinmeden örgütsel faaliyetlerine devam ediyorlar.”
Bu haber 2018-11-08 03:40:27 eklenmiş ve 134 kez görüntülenmiştir.

İşte, Nedim Şener'in "FETÖ’cüler hakkında cezaevinden bir not" başlıklı yazısı...

 

FETÖ’CÜLER HAKKINDA CEZAEVİNDEN BİR NOT

 

15 Temmuz darbe girişiminden sonra devletin içinden tasfiye edilen Fetullahçı Terör Örgütü, Amerika Birleşik Devletleri’nin korumasında, Avrupa Birliği ülkelerinin desteği ile varlığını korumaya, Türkiye’de de siyasi kutuplaşma ve sosyal medya imkanlarıyla nefes almaya çalışıyor. FETÖ her dönemde siyasette ve devletteki çatlaklardan yararlanmayı iyi kullanmış sinsi bir örgüttür. Türkiye’deki etkisini bu alanlarda hissettirse de örgüt büyük bir darbe alıyor. Son dönemlerde FETÖ elebaşı Gülen, internet üzerinden yaptığı konuşmalarla ve sözde rüyalarla örgütteki dağılmayı durdurmaya çalışıyor. Ama artık çok geç; binlerce sayfa dolusu itiraf metni örgütün içyüzünü anlatmaya yetiyor.

 

FETÖ elebaşı son bir umut yine bir konuşma yapmış. Şöyle diyor; “… Öyleyse bizim de gaza basmamız lazım. Vitesi değiştirmemiz lazım. Üçü dört, dördü beş, beşi altı, altıyı yedi, yediyi sekiz, sekizi dokuz, dokuzu on, onu yirmi, yirmiyi otuz demek, yapmak varmış. Dişinizi sıkın sabredin, çok fazla kalmadı, az kaldı, az kaldı. Akıbetinden endişe etmeyenin akıbetinden endişe edilir. Herkesin her adımını korkuyla atması lazım.”

 

FETÖ elebaşının en büyük korkusu tutukluların konuşması. Ona göre itirafçı olup çıkanlar örgüte yeterince zarar verdi. Tutuklu darbeciler de bir yandan örgütün dağılmasını önlemeye çalışıyor. Bunun için örgüt üyeleri atıldıkları TSK’daki hiyerarşik yapıyı cezaevinde de koruyorlar.

 

İÇERİDE ŞERİAT İLAN ETMİŞ GİBİLER

 

Bu konuda bana ulaşan önemli bir not var. FETÖ’cülerin arasında 3 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı personeli bir Kurmay Yarbay’ın cezaevindeki durum ile ilgili gözlemleri kısaca şöyle;

 

“Kuruların yanında yaş olarak yanmaktan şikayetçi değilim. Vatan düze çıkacaksa buna rıza gösteririm. Ben yine de tarihe not düşmüş olmak istiyorum;

 

-Ben bu örgütün ne olduğunu, imkan ve kabiliyetlerini, yapabileceği şeylerin korkunçluğunu hiç bilmiyormuşum. Öğrendim. Tehlike, bugün bile sandığımızdan büyük.

 

-FETÖ poliste ve adalet mekanizmasının çeşitli kademelerinde hâlâ çok etkin.

 

-Eskisinden de gözü dönmüş bir biçimde hâlâ mücadele ediyorlar.

 

-Suyu bulandırmak ve yargılanan adamlarını kurtarmak için her yolu deniyorlar. -Asker ve sivil FETÖ’cüler cezaevinde örgütlüler. Hiyerarşilerini koruyorlar.

 

-Resmen “içeride” şeriat ilan etmiş gibiler. Bir tek sarığı cüppesi eksik kurmay albaylar gördüm. Çekinmeden örgütsel faaliyetlerine devam ediyorlar.”

 

Bilmeleri gereken şu; kendi içlerinde kurdukları karanlık dünyayı gerçeklerin ışığı aydınlattıkça rahatsızlıkları artacak ve devletin hukuk içindeki mücadelesi ve halkın beraberliği ile inancı FETÖ’ye bir daha nefes aldırmayacaktır./

 

 

 

 

 

medyaspot

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2019 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Türk Tabipler Birliği
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter