İmamoğlu'ndan Hodri Meydan

Ekrem İmamoğlu: Hodri meydan, bütün ilçeleri, meclisi de iptal edin
Bu haber 2019-05-08 21:08:18 eklenmiş ve 179 kez görüntülenmiştir.

YSK’nın İstanbul seçimlerimi iptal etme kararıyla mazbatası elinden alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimlerin yenilenmesi kararına "212 sandıkta sandık kurulu üyeleriyle ilgili karar veriyorsunuz. Tam kanunsuzluk kararı da veremiyorsunuz, niye? İlçeler de gider. Hadi hodri meydan. Bütün ilçeleri de iptal edin" sözleriyle tepki gösterdi.

 

YSK kararının ardından "Artık herkes konuşacak, sanatçılar konuşacak, iş insanları konuşacak" çağrısını yineleyen İmamoğlu, "İş insanı konuşacaklar. Bakın ülkenin ekonomisi çok kötüye gidiyor. Haddini bilecek olan siyasilerdir. Görevini yapamıyorsa haddini bilecek olan siyasilerdir. Siz kibir, insanlara hükmetme bağırma çağırma! Haddini bilecekler” ifadelerini kullandı.

 

Seçimleri boykot etmeyi düşünüp, düşünmediği sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, “Şu anda bu toplum demokrasiyle sandık mücadelesiyle normalleşmeli. Ben onun mücadelesini yapıyorum. Bizden kargaşa bekleyenler var. Vatandaşım sakin olacak. Milyonlarca İstanbullu lütfen mağduriyetini anlatın. Biz mücadeleyi sandıkta vereceğiz. Boykot hiç aklımızdan geçmedi" dedi.

 

FOX TV Ana Haber Bülteni’nde Fatih Portakal’ın sorularını yanıtlayan İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

 

Benim moralim çok iyi milletimle inanılmaz bir diyalog kurduğumu görüyorum. Özellikle dünden bugüne toplumla paylaştığım cümlelerimden sonra insanları benimle kurduğu pay inanılmaz bir şey.

 

Bizim hayallerimiz bir gecede yıkılacak hayaller değil. Her Şey Güzel Olacak derken o kadar hissederek söylüyorum. Üzüntüm demokrasi adına ülkemizin maruz kaldığı olay.

 

YSK kararını açıkladığı iftara girmek üzereydik. Sonra iftara girdik.

 

Saat 19:30 civarı olumsuzluk seziyoruz gibi bir bilgi geldi YSK’dan, ama ben umudumu 11 kişiye bağlamamıştım. O yüzden mağdurdum, vakurdum. Ama biz mağdur edildik. 16 milyon insan mağdur edildi.

 

Kendinizi devrik başkan olarak görüyor musunuz?

 

Asla öyle görmüyorum. 31 Mart seçimini kazandım. Anlatayım mı neden değilim? Bir zarfa siz 4 tane oy attınız pırıl pırıl bir sorun yok. İlçe belediye, il meclisi, muhtarlık hiçbir sorun yok. İlçe belediyede, il meclisinde çoğunluk onda ya sorun yok. Sonra büyükşehir belediye başkanlığı şaibeli. Burada yolsuzluk var. İlk anca sandıklara itiraz ettiler. Sandık kurulları akılda yok o zaman. 39 ilçede geçersiz oylar sayıldı. 6 ilçede oyların tamamı sayıldı. Olması. Büyükçekmece'de Maltepe'de bir şeyler yaptılar gene bulamadılar. 41 bin 200 kısıtlı seçmen üzerinden inceleme yaptılar 700'ü oy kullanmış. Onların kime oy verdiğini bilmiyoruz ya sonucu etkilemez. Sonra sandık kurulları akıllarına geldi.

 

“Bu mübarek Ramazan ayında yedi YSK üyesini Allah’a havale ediyorum. Sandık kurulunda neymiş kamu görevlileri yerine banka memurlarını görevlendirmişler. 24 Haziran’da görev alan banka memuru insanlar beni bulsunlar ben onlarla buluşacağım. Üzülüyorum ya! O vatandaşı siz davet etmişsiniz. 212 sandıkta sandık kurulu üyeleriyle ilgili karar veriyorsunuz. Tam kanunsuzluk kararı da veremiyorsunuz, niye? İlçeler de gider. Hadi hodri meydan. Bütün ilçeleri de iptal edin. Meclis’i de iptal edin Ekrem İmamoğlu'nun büyükşehiri kazanması dokunmuş olabilir, bazı hedeflerinden sapmış olabilirler. Ama benim derdim Ekrem İmamoğlu değil ki...

 

Uydurdunuz, Ekrem İmamoğlu kazanmasın diye uydurdunuz. Ramazan ayında kul hakkı yediniz. Ben bu yola çıkarken, çocuklarımdan eşimden, annemden, babamdan helallik alarak çıktım. Zorlu bir süreçte ben belediye başkanı seçildim. Bana oy versin vermesin, bütün bu emekleri çalan YSK üyelerine sesleniyorum, ben kendimden eminim ben 31 Mart gecesi yarım saat arayla çıktım konuştum. Anadolu Ajansı'nın rezilliğini bizden öğrendi halkımız.

 

Niye öfke duyuyorsunuz? Malınızı mülkünüzü mü aldık? Biz emanetçiyiz. 25 yıl sizdeydi. 5 yıllığına biz emanet aldık. Vatandaş bizi sevdi Fatih bey, neye öfke duyuyorlar. YSK, emek hırsızlığı yapmıştır. Anamın ak sütü kadar helal bir seçim kazandım.

 

Seçim bittikten sonra 8 maddede itiraz var. Sandık kurulları en son mu aklınıza geldi. Tarih her şey açığa çıkarır. Fatih Sultan Mehmet'in bir sözü var:

 

”Aklı öldürürsen ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür.”

 

Adaleti öldürmemek için mücadele ediyoruz. Ben 5 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Siyaset yapmadığım zaman da Allah'a şükür sevilen bir insandım. Ak Parti, partileri kapatıldı, Cumhurbaşkanı'na Başbakanlığı yakıştırmadılar.

 

Abdullah Gül'ün mesajı

Aklım yolu bir. Bu bir tezattır. o süreçte sana yapılmasını istemediğin bir şeyi misli misli karşındakine yapıyorsun. Ben bütün AK Parti'li dostlarımın vicdanına sığınıyorum. Elinizi vicdanınıza koyun bu İmamoğlu'na yapılan hak mıdır?

 

“Alınan kararın dayanağı; İstanbul’da 31 bin 186 sandık var. Alınan kararda 212 sandıktaki sandık kurulları üzerinde veriliyor. Binali Yıldırım bu sandıklardan yüzde 50.5 oy almış ben 47 oy almışım bunun neresi yolsuzluk. Kimse kafasını kuma sokmayacak.”

 

YSK kararının ardından yaptığı konuşma

Tamamen duygularımla oradaydım. Duygularımı anlatırken bir durum tespiti yapıyorum dün sabah bu kararlar alınmadan evvel kalktığım enerjinin kat kat fazlasıyla bugün hazırım.

 

Boykot etmeyi düşündü mü?

“Şu anda bu toplum demokrasiyle sandık mücadelesiyle normalleşmeli. Ben onun mücadelesini yapıyorum. Bizden kargaşa bekleyenler var. Vatandaşım sakin olacak. Milyonlarca İstanbullu lütfen mağduriyetini anlatın. Biz mücadeleyi sandıkta vereceğiz. Boykot hiç aklımızdan geçmedi.”

 

‘Haddini bilecek olan siyasilerdir’

“Ben mücadele veriyorum. Hakkımızda o hain kararı alanların çocukları, torunları için mücadele veriyorum. Konuşacağız. Korkmayın. Biz özgürlüğüne düşkün bir milletiz. İş insanı konuşacaklar. Bakın ülkenin ekonomisi çok kötüye gidiyor. Haddini bilecek olan siyasilerdir. Görevini yapamıyorsa haddini bilecek olan siyasilerdir. Siz kibir, insanlara hükmetme bağırma çağırma! Haddini bilecekler.” (Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, YSK kararını eleştiren TÜSİAD’a “Haddinizi bileceksiziniz”demişti.)

 

“Tebrik ediyorum sanatçıları. O sanatçıların hiçbirinin benden çıkarı yok. Sokaklarda seçilmiş belediye başkanı olarak gezeceğim. Coşkuyla karşılanacağım.”

 

 

 

 

medyaspot

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2020 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Türk Tabipler Birliği
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter