CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, esnaf ziyaretleri sırasında iktidarın maske dağıtma metodunu eleştirerek, “Savaş yıllarında yokluktan karne ile dağıtılan ekmeği eleştirenler, bir zamanlar tekstil devi olan ülkemizde maliyeti 15 kuruş olan bir avuçluk çaput maskeyi elektronik karne ile dağıtıyor. AKP’nin Türkiye’yi getirdiği durum ortadadır. Başka söylenecek bir şey yok” diye konuştu.
Bu haber 2020-05-08 02:02:45 eklenmiş ve 28 kez görüntülenmiştir.

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, seçim bölgesi Çanakkale’de Biga, Eceabat, Lâpseki, Bayramiç, Ezine, Yenice ilçeleri ile Umurbey ve Çardak beldelerinde parti örgütleri ile esnafı ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında esnafa ve vatandaşlara maske dağıtan Özgür Ceylan, iktidarı e – devlet başvurusu ile dağıtılan maske üzerinden eleştirerek, “II. Dünya savaşı sırasında tüm dünyada yaşanan kıtlık ve yoksulluk nedeniyle karne ile dağıtılan ekmeği eleştirenler; bir zamanlar tekstil devi olan ülkemizde 15 kuruşluk bir avuçluk çaput maskeyi elektronik karne ile dağıtmaya çalışıyor, onu da beceremiyor. Kimine maske gidiyor, kimine gitmiyor. AKP’nin Türkiye’yi getirdiği durum ortadadır. Başka söylenecek bir şey yoktur” diye konuştu. 

Ziyaretlerine CHP Biga İlçe Başkanlığından başlayan Özgür Ceylan, esnaf ziyaretleri sırasında iktidarı covid-19 pandemisine karşı alınan tedbirler üzerinden eleştirerek, pandemiye bağlı karantinadan ekonomik olarak en fazla etkilenen kesimin esnaf olduğunu söyledi. İktidarın esnafa çözüm olarak sunduğu karantina reçetesinin “borçlanma” olduğunu söyleyen Özgür Ceylan, “Uçak biletlerinde KDV indiren, konut kredilerindeki faiz puanlarını düşüren Saray, esnafa, ‘borcunu üç ay ertelerim, üç ay sonra hepsini birlikte alırım’ demekle yetinmiştir” dedi. 

“Simitçiler Dağıtsa Bu Kadar Sorun Olmaz”

İktidarın covid-19 virüsünün yayılmasına karşı aldığı tedbirleri uygulama şekline dikkat çekerek eleştiren Özgür Ceylan, “Maskeyi simitçiler, tekel bayileri beşlik paketlerle 1 ₺ ye satsa bu kadar sorun olmazdı” dedi. Özgür Ceylan, Türkiye’nin maliyeti 15 kuruş olan bir maskenin dağıtımını dahi beceremeyen bir iktidarla karşı karşıya olduğunu ifade etti. Ülkede sokağa çıkma yasağı olan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü nüfusu hariç tutulduğunda, 30 milyon yurttaş baz alınarak yapılacak ayda 850 milyon adet civarında maskeye ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Özgür Ceylan, “Arz talep dengesi bakımından karşılanamayacak bir rakamdan bahsetmiyoruz. Bugün CHP Belediyeleri bunu üretip dağıta biliyor. Show yapacağım diye milleti elektronik maske karnesine bağlayanlar. Bunu beşlik paketler halinde simitçilerden tekel bayilerine kadar bir liradan satışa sunsalardı şimdi maske sıkıntısı yaşanmazdı” dedi. 

 

Ülkeyi El Yordamıyla Yönetmeye Çalıştıklarından, CHP’ye Saldırmaya Başladılar

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, seçim bölgesinde yaptığı ziyaretler sırasında, Saray’ın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ve partisine yönelik söylemlerini eleştirdi. Özgür Ceylan, Saray’ın ülke ekonomisini kontrol edilemez bir duruma getirdiğini ifade ederek, “Dış politikayı ellerine yüzlerine bulaştırdılar, milyarlarca dolar ödeyip S-400 aldılar ne zaman aktive edecekler? İzleyip göreceğiz. Ülke ekonomisinin içinde bulunduğu kriz ise artık tamamen kontrollerinin dışına çıktı, iç politika da ise işlerine geldiği noktada Bilim Kurulu’nu referans gösteriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı iktidar gücünü ve gündem belirleme yeteneğini yitirince her zaman olduğu gibi CHP’ye, Sayın Genel Başkanımıza ve başarıları ile her geçen gün halkın daha fazla takdirini kazanan CHP’li belediyelere saldırarak gündem oluşturmaya çalışmaktadır” dedi. Özgür Ceylan, kurdaki yükselişe de değinirken, “Dolar kontrol edilemez bir yükselişte seyrediyor. Ve Merkez Bankası müdahale için gerekli olan tüm enstrümanlarını tüketti. Devletin “Kara gün akçesi” bile tüketenler,  şimdi bankalara “Ben de para kalmadı, aman paranızla yurtdışında işlem yapmayın” diyor” dedi.   

 

 

 

HABER : ADNAN FİŞENK

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2020 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

Mobil Ödeme Bahis 2020 - hd film izle - hd dizi izle
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Türk Tabipler Birliği
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter