Pakistan'ın turizm potansiyelini gösteren

Pakistan'ın turizm potansiyelini gösteren belgesel Türkiye'de gösterime çıktı
Bu haber 2019-06-10 04:36:45 eklenmiş ve 209 kez görüntülenmiştir.

 ANKARA: 28 Mayıs 2019: Pakistan'ın turizm potansiyelini Türkiye'de tanıtmak amacıyla Pazartesi akşamı Türk seçkin kişilerinin, diplomatların, tur operatörlerinin ve medya temsilcilerinin dahil olduğu çok sayıda konuğun katıldığı bir törende "Muhteşem Pakistan" adlı bir belgesel gösterime çıkarıldı.   

 

Misafirleri olayda konuk eden Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi Pakistan'ın yoğun bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi.  Kendisi Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksinin Pakistan'ı bölgedeki 122 ülke arasında 24. konumda gösterdiği bilgisini verdi.  Pakistan'ın çok çeşitli bir kültürel mirasa  ve zengin bir tarihi, dinsel ve ruhani arka plana sahip bir millet olduğunu söyledi.  Pakistan muhteşem dağlardan harika düzlüklere ve nefis çöllere kadar uzanan olağanüstü derecede ilham verici manzaralara sahip olduğunu ekledi.  

 

Büyükelçi Qazi Pakistan'ın üç antik uygarlığın beşiği olduğunu belirtti - Mehrgarh, İndus Vadisi ve Gandhara. Kendisi Pakistan'ın 8,000 metrenin üzerinde en çok dağa sahip ikinci ülke olduğunu söyledi, buna dünyadaki en yüksek ikincisi olan K-2'da dahildir.  Pakistan aynı zamanda kutuplar bölgesi dışında en büyük buzullara sahiptir.  Bu dağlar ve buzullar maceracılar için olağanüstü fırsatlar sunar.

 

Parlamento üyesi ve Pakistan-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Sayın Ali Şahin konuşmasında Pakistan'ın olağanüstü bir kültür ve yaşam mozaiği olduğunu söyledi.  Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi için Pakistan'da yedi yıl kalan Ali Şahin Pakistan'ın Tanrının Hint Okyanusuna resmettiği muhteşem bir resim olduğunu belirtti.  "Aklınız bir halkı ve ülkeyi görmek istediği gibi kabul eder - Ben de gözlerimle ve ruhumla böyle bir Pakistan gördüm ve çok sevdim" diye ekledi.  

 

Türkiye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Özgül Özkan Yavuz Pakistan'ın doğasının, tarihinin ve kültürel mirasının Türk halkı arasında her zaman merak ve ilgi uyandırdığını belirtti.  Kendisi zengin kültürel mirasıyla ve dört mevsimin birlikte yaşandığı olağanüstü doğasıyla Pakistan'ın büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi.  Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen bir uzmanlar ve kıdemli memurlar heyetinin turizm sektöründe işbirliği fırsatlarını araştırmak için yakınlarda Pakistan'ı ziyaret edeceği bilgisini verdi.   

 

5 bölümden oluşan ve Pakistan'ın Gilgit Baltistan ve Azad Cammu ve Keşmir'in yanı sıra dört eyaletini gösteren “Muhteşem Pakistan” belgeselinin Türk Devlet Televizyonunda gösterildiğini ekledi – TRT Belegesel. Abdul Akbar | First Secretary (Press) | Embassy of Pakistan

HABER : ADNAN FİŞENK

 
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2020 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Türk Tabipler Birliği
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter