Ülkemize verilen sözler tutulmazsa

“Ülkemize verilen sözler tutulmazsa verdiğimiz süre bittiği an harekâta devam edeceğiz”
Bu haber 2019-10-19 18:46:23 eklenmiş ve 177 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri’de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye, en başından beri ortaya koyduğu şartlardan en küçük bir sapma göstermemiştir. Tam tersine, kendi taleplerimizi muhataplarımıza anlatarak önemli bir diplomasi başarısı elde ettik. Eğer bu şartlar karşılanırsa önemli bir operasyonu en az kayıp ve bedelle tamamlamış olacağız. Şayet ülkemize verilen sözler tutulmazsa da, geçmişte olduğu gibi beklemeyecek, verdiğimiz süre bittiği an harekâta devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende bir konuşma yaptı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin başında, “Türkiye, tarihinin en önemli ve zorlu mücadelelerinden birini verirken, Kayseri’den yükselen bu birlik, beraberlik, kararlılık sesinin, dalga dalga tüm ülkemize yayıldığına inanıyorum” dedi.

“BEKLENTİMİZ, TERÖRE KARŞI SAMİMİ DURUŞ SAHİBİ HERKESİN BİZE DESTEK OLMASIDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı’nı başlattığı 9 Ekim tarihinden bugüne kadar, akılla, mantıkla, izanla, devlet yönetimiyle, diplomatik nezaketle izah edilmesi mümkün olmayan tuhaf tepkiler sergilendiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Hâlbuki bizim söylediğimiz ve yaptığımız iş gayet basittir. Ne diyoruz? Sınırlarımız boyunca uzanan bir terör koridoru oluşumuna izin vermeyeceğiz. Ne diyoruz? Ülkemizdeki Suriyelilerin evlerine güvenle dönüşü için gereken şartları oluşturacağımızı söylüyoruz.  Bunun için de ne yapıyoruz? Siyasi, diplomatik ve askerî olarak ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Görüşmek, konuşmak, müzakere etmek gerekiyorsa onu yapıyoruz. Askerî olarak vurup geçmek gerekiyorsa onu da onu yapıyoruz. Böyle bir ortamda beklentimiz, teröre karşı samimi duruş sahibi herkesin bize destek olmasıdır.”

“Türkiye, en başından beri ortaya koyduğu şartlardan en küçük bir sapma göstermemiştir” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tam tersine, kendi taleplerimizi muhataplarımıza anlatarak önemli bir diplomasi başarısı elde ettik. Eğer bu şartlar karşılanırsa önemli bir operasyonu en az kayıp ve bedelle tamamlamış olacağız. Şayet ülkemize verilen sözler tutulmazsa da geçmişte olduğu gibi beklemeyecek, verdiğimiz süre bittiği an harekâta devam edeceğiz. Milletimiz müsterih olsun. Bugüne kadar milletimizin yüzünü yere düşürecek hiçbir iş yapmadık, bundan sonra da yapmayız. Türkiye için;  en iyisi, en hayırlısı, en kârlısı ne ise onu yaptık, yapmayı sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

tccb.gov.tr

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2020 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Türk Tabipler Birliği
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter