Turizm Bakanından Tamince Savunması

Plan ve bütçe komisyonu’nda bütçe maratonu devam ediyor
Bu haber 2019-11-16 00:06:24 eklenmiş ve 141 kez görüntülenmiştir.

 Medyaspot(Ankara)

Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atanması tartışma yaratan Fettah Tamince hakkında soruları bakanlığının bütçesi görüşmelerinde yanıtladı. 

Bakan Ersoy, atamayla ilgili “Bana bir tane isim verin Türkiye markası, bir tane Türkiye markası isim verin dünyada otel zincirinde markalaşmayı başarmış. Türkiye'de benim bir tane markam var yurt dışında markalaşmış Rixos markası var. Hiç düşünmeden, orada olması gereken kişi benim açımdan Fettah Tamince” dedi.

Komisyondaki Tamince açıklamaları şöyle:

MUSTAFA ADIGÜZEL (Ordu) – Sayın Bakanım, turizm konusunu  kapatmadan… Ajans Yönetim Kuruluna Fettah Tamince’nin atanmasıyla ilgili baskı gördünüz mü? İçtenlikle cevap vermenizi istiyorum.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY – İçtenlikle cevap vereyim mi? Ama bu konuyu kapatacağız ondan sonra.

MUSTAFA ADIGÜZEL (Ordu) – Evet.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY – Bana bir tane isim verin Türkiye markası, bir tane Türkiye markası isim verin dünyada otel zincirinde markalaşmayı başarmış.

MUSTAFA ADIGÜZEL (Ordu) – Yani bunun bununla ne ilgisi var?

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY – Bakın, ben sektör olarak bakıyorum. Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansına, sektöründe lider, konusuna hâkim, kendisini geliştirmiş, ülke adına bir şeyler yapabilmiş insanlara… Türkiye'de benim bir tane markam var yurt dışında markalaşmış Rixos markası var. Hiç düşünmeden, orada olması gereken kişi benim açımdan Fettah Tamince.

MUSTAFA ADIGÜZEL (Ordu) – Ama efendim, şimdi…

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY – Ben, sektör olarak bakıyorum bakın, siz siyasi bakıyorsunuz. İçtenlikle sordunuz, içtenlikle cevap verdim, benim tek kriterim var. Oradaki atanmış adayların hepsini size sayayım bakın. Hepsinin bir turizmde başarı öyküsü vardır.

Mesela Ece Hanım var, Ece Tonbul; Paloma Otellerinin sahibi, “Diana Travel Agency”nin sahibi yani Thomas Cook grubu iflas etti gerçi ama yılda 2 milyona yakın çeşitli yan aktiviteleriyle birlikte turist getiriyordu, onun sahibi olan bir şirketin temsilcisi. Baktığınız zaman, Amsterdam’da Türkiye'nin en büyük tur operatörlerinden Corendon var, onun sahibi Yıldıray Bey, o da orada yer alıyor. Cem Kınay var, Magic Life ve Gulet’in sahibi –ki şu anda TUI’ya satmış oldu- başarılı bir uluslararası marka yarattı, TUI’ya sattı; bu insan da burada.

Baktığınız zaman, TAV’dan Sani Bey biliyorsunuz, TAV Grubu havalimanlarını temsilen geldi. Türkiye'nin en büyük havalimanı grubu. Yani Türk Hava Yolları zaten otomatik atanıyor Türkiye'nin en büyük hava yolu olduğu zaman. Bu tarz baktığınız zaman, oraya atanan her insanın arkasında kendi sektörüyle ilgili bir başarı hikâyesi var. Benim tek kriterim bu oldu, o şekilde atadım ama bizim atadığımız kişiler geçici kurucu üyeler. Aslında biz 29 Aralıkta seçimlerini yapıyoruz, 1 Ocaktan itibaren de her bölgeden seçilmiş üyelerle yolumuza devam edeceğiz.

MUSTAFA ADIGÜZEL (Ordu) – Sayın Bakan, Ordu’nun bile neredeyse eğitim kurumları FETÖ’nün temizlenmesi adına tamamen ayıklanırken, bu hassasiyeti de göz ardı edemezsiniz yani ben onu ifade etmek istedim.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY – Sizin görüşünüz öyle.

medyaspot

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT - TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu

Sağlık Haber Portalı
© Copyright 2020 saglikhaberportali. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
RESMİ SAĞLIK KURUMLARI
Sağlıkta Buluşma Noktası
MHRS
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı
personel.saglik.gov.tr
E-sağlık
Aile Hekimliği
DEVLET KURUMLARI
Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık
TBMM
Adalet Bakanlığı
E-Devlet
Anayasa Mahkemesi
GAZETELER
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
FAYDALI LİNKLER
Mecburi Hizmet
Avrupa Gazeteciler Derneği
Uz.Dr.Erdinç Nayır
Medimagazin
drtus.com
SGK Provizyon Sorgulama
E-Bordro
Aile Hekimliği Personeli Maaş Bordrosu
Türk Tabipler Birliği
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF)
Asistan Hekim
Türkiye Hematoloji Derneği
EĞİTİM
ÖSYM
Uzaktan Eğitim
Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi
AÖF
Eğitim Portalı
MEVZUAT
E-Mevzuat
Resmi Gazete
Sağlık Mevzuatı
SAĞLIK ÇALIŞANLARI SENDİKALARI
Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası-SES
Free Global Counter